Zamiarem organizacji spotkania była integracja środowiska policyjnego a przede wszystkim uczczenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Spotkanie przebiegało w miłej i towarzyskiej atmosferze. Przeprowadzono konkursy min. dotyczące odpowiedzi na śmieszne pytania i na najlepszy dowcip wieczoru. Nie obyło się bez wspomnień i biesiady przy akordeonie Z wypowiadanych opinii przez panie wynika, że z spotkanie było udane a panie zadowolone.
Zibi
W dniu 22.09.2018 r. Koło Stowarzyszenia Emerytów i rencistów Policyjnych w Sieradzu wspólnie z kołem PTTK "Sieradzki Szwendaczek" i Kołem Wędkarskim "SUM" po raz kolejny było organizatorem spotkania integracyjnego „Zakończenie Babiego Lata 2018” w gospodarstwie agroturystycznym Mączkowisko w Dzierlinie. W biesiadzie wzięło udział 60 osób. Impreza rekreacyjno-integracyjna „Zakończenie Babiego Lata 2018” pozwoliła na kształtowanie właściwych relacji pomiędzy naszym środowiskiem emeryckim oraz osobami spoza środowiska resortowego. Uczestnicy spotkania zgodnie z założeniami zostali dowiezieni autokarem do gospodarstwa agroturystycznego „Mączkowisko” w Dzierlinie. W trakcie trwającej biesiady w przerwach między serwowanymi posiłkami i zabawą taneczną przeprowadzone zostały konkursy sprawnościowo-relaksacyjne:
Strzelanie z wiatrówek oceniało wyznaczone przez organizatorów jury, które odbywalo się z zachwaniem zasad bezpieczenstwa, nad którymi czuwali Kaźimierz Mikła, Zbyszek Sośnicki i Antek Jabłoński.
Zasady były jednakowe dla męzczyzn i kobiet z tym, że panie mialy prawo wyboru i wybierały lżejsze wiatrówki i trzeba bylo niekiedy udzielić im pomocy przy przełamaniu wiatrówki i zaladowaniu śrutu do komory wiatrówki
Udzielanie ostatnich wskazówek iinstruktaży
Komisyjne dokumentowanie wyników.
Nie obyło się bez komentarzy i dopingowania kolejnych strzelających.
Pozdrowienia dla kamerzysty.
Właściciel "Mączkowiska" Ryszard Mączka w roli wzmacniającego nagłośnienie.
Wspólne śpiewy i zabawa przy ognisku, wierzcie, że z kubka Pani wodzirej nic się nie wylało.
· Jarosław Marciniak - akordeon,
· Zbigniew Sośnicki - akordeon,
· Andrzej Śmigielski - bandżola,
· Zdzisław Kamola - tamburyn.
Występy uświetnili zaproszeni przez Zbigniewa Sośnickiego goście:
· Zenon Kucharski z Kakawy, prezentując między innymi na harmonii utworypolskie i francuskie,
· Kazimierz Marciniak uświetniał występy grą na trąbce.
Do tańca grał właściciel gospodarstwa agroturystycznego Ryszard Mączka uzupełniał go z Jarek Marciniak. W trakcie biesiady przeprowadzone zostały przez organizatorów dwa konkursy: konkurs karaoke i konkurs wiedzy. Konkurs wiedzy dotyczył między innymi historii naszych kół. Do pierwszego konkursu piosenek karaoke zgłosiło się jeden zespół "Women Clap", jeden duet i czterech solistów. Wykonawstwo piosenek pod względem artystycznym i choreograficznym oraz stan wiedzy w konkursie, oceniało powołane w tym celu jury. W konkursie piosenek pierwsze trzy miejsca zajęli :
- Ewa Kamola,
- Janusz Kowalczyk,
- Zespół Women Clap.
W konkursie wiedzy analogicznie miejsca w kolejności zajęli :
- Ewa Glapińska,
- Teresa Marciniak,
- Ela Marciniak.
Zibi.
Degustacje.
W takim składzie graliśmy po raz pierwszy
Zasłuchani.....chyba się podobało.
Zespoł "Women Clap"podczas wykonywania utworu "karaoke"
Dodawanie otuchy przed lub po występie.
WYCIECZKA MALBORK-SZWECJA-TRÓJMIASTO.








































